Az anyák napja közeledtével eszünkbe jutott, hogy nem csak ezen a napon kellene gondolni az anyukákra.
Hiszen az anyukák, a nők vállára nagy nyomás nehezedik nap, mint nap. A munka mellett rendben kell tartaniuk a lakást, gondoskodniuk kell a családtagokról és még a konyhában is hosszú órákat töltenek az ételek elkészítésekor. Reggelit készítenek, uzsonnát csomagolnak az iskolás gyerekeknek. Munka után, mire hazaér a többi családtag kész ebéddel vagy vacsorával várják őket.
Ezért fontosnak tartjuk, hogy gondoljuk át, a hétköznapokon milyen megterhelő munka az anyukák számára a konyhában tartózkodás.
Anyák napja alkalmából összeszedtünk néhány olyan gondolatot, amellyel véleményünk szerint, könnyebbé, gyorsabbá és egyszerűbbé tehetjük a konyhában eltöltött időt:
Figyeljünk a pult magasságára, hiszen egy rossz magasságban lévő pult kényelmetlen testtartáshoz vezet, ami felesleges izmokat mozgat!
- Az alsó- és az alsó sarokszekrények praktikusan legyenek kialakítva, berendezve. Lehetőleg kerüljük a lehajolva, leguggolva történő pakolást!
- Nézzük meg, hogy a hűtés-mosogatás-főzés-tárolás munkavégzési sorrend biztosítva van-e! Ha ez megvan, lényegesebben gyorsabb a munka, nincs felesleges mászkálás a főzés során!
- Törekedjünk rá, hogy jól és könnyen guruló fiókjaink legyenek, megfelelő mennyiség álljon rendelkezésre belőlük!
- Nézzük meg, hogy a felsőszekrények magassága megfelelő-e, minden polc nyújtózkodás nélkül elérhető-e!
- Fontos még a munkafelület jó megvilágítása is.
- Növelhetjük a komfort érzetet ajtóbecsapódás gátló szerkezetek alkalmazásával.
- Szempont lehet, hogy a gyerek a közelünkben legyenek főzés közben, le tudjuk ültetni valahova őket.
Számunkra fontos, hogy olyan konyhabútort tervezzünk és készítsünk, ami praktikusra tervezett, kézre álló, ezáltal könnyebbé teszi a mindennapi életét.